Inginer Injecţii Mase Plastice

Căutăm un expert în procesul de turnare prin injecție care să se alăture echipei noastre. În acest rol, vei fi responsabil de optimizarea și depanarea proceselor de turnare prin injecție pentru a asigura eficiența și calitatea. Dacă ești pasionat de zona producție și ești pregătit să dezvolți în mod continuu procesul de turnare prin injecție, locul tău este alături de noi.

Candidatul ideal:

  • Diplomă universitară (Inginerie Mecanică);
  • Experiență de peste 3 ani în domeniul prelucrării materialelor plastice este o necesitate;
  • Experiență în managementul proiectelor de productie;
  • Cunoașterea practică a tehnologiei de automatizare reprezintă un avantaj;
  • Mod independent, structurat de lucru și gândire orientată către proces;
  • Comunicare sigură la toate nivelurile de colaborare;
  • Bune abilități de comunicare verbală și scrisă;
  • Engleză avansată scris și vorbit; Germana este un plus.

Descrierea postului:

  • Dezvoltă și definește toți parametri de turnare prin injecție;
  • Persoană de contact ca expert în tehnologia de turnare prin injecție;
  • Crează standarde pentru procesul de turnare prin injecție;
  • Optimizează procesele de serie;
  • Gestionează proiectele de producție, achiziții și tehnologie;
  • Dezvoltă strategic în continuu producția de turnare prin injecție
  • Planifică și instalează întreaga producție de materiale plastice, inclusiv mașinile și infrastructura necesară.
  • Analizează noile procese de fabricație pentru raționalizarea și rezolvarea sarcinilor tehnice;
  • Industrializează piesele noi din plastic.

Cum să aplici:

Pentru mai multe informaţii sau pentru a aplica pentru acest post, vă rugăm să ne transmiteţi CV-ul la adresa de mail recruiting@stihl.ro